MOGĘ BYĆ KIM CHCĘ

Jolanta Markowicz – absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, dziennikarka, przez 20 lat pracy w takich gazetach jak Wieczór Wrocławia, Gazeta Wyborcza, Panorama Dolnośląska oraz wielu innych gazetach i czasopismach o zasięgu ogólnokrajowym. Specjalizowała się w reportażu interwencyjnym i śledczym. Sekretarz reakcji „Nowej Gazety Trzebnickiej, a później redaktor naczelny lokalnego tygodnika „Nasze sprawy”. W 2003 przeniosła się na wieś, gdzie zaczęła wykorzystywać swoje dziennikarskie doświadczenia w malarstwie. Przez kilka lat studiowała rysunek i malarstwo we Wrocławskiej Szkole Rysunku, pod kierunkiem tak utalentowanych pedagogów jak Karolina i Michał Koseccy oraz obiecującego wrocławskiego malarza Pawła Sobolewskiego. W 2015 roku rozpoczęła studia na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni prof. Leszka Mickosia, długoletniego Dziekana Wydziału Malarstwa Grafiki i Rzeźby, a w latach 1999-2005 na Wydziale Malarstwa i Rzeźby.

W swojej twórczości artystycznej powraca często do doświadczeń zdobytych tak podczas pracy dziennikarskiej, nurkowania i dalekich podróży, a także dokumentuje piękno natury jakie może obserwować mieszkając w odosobnionym zakątku Gór Kocich, z dala od siedzib ludzkich. Pytana o credo życiowe odpowiada…

„CZŁOWIEK BEZ WZGLĘDU NA WIEK MOŻE BYĆ TYM KIM CHCE. WYSTARCZY ODPOWIEDNIA MOTYWACJA I PRZEOGROMNA PRACA. MOGĘ TO UDOWODNIĆ…”